Hakkımızda

Eğitim ve öğretim hayatımı Ankara’da tamamladım. Bilkent Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı bölümünden 2006 yılında mezun olduktan sonra Koleksiyon ve Bilkent Holding’de ilk iş tecrübesini deneyimledim. Ardından Kanada’nın Toronto şehrine yerleşerek beş yıl boyunca tasarımcı ve takım lideri gibi farklı pozisyonlarda çalıştım. Toronto’da ilk iş deneyimim Mayhew şirketinde Mazda, Kia, Honda, Chevrolet ve Cadillac showroomlarını tasarlayarak edindim. Sonrasında iki buçuk yıl Starbucks’da tasarım müdürü olarak iş hayatına devam ettim, Türkiye’den aldığım teklif üzerine İstanbul’a dönme kararı aldım. Dünyanın farklı noktalarında edindiğim tecrübeleri kendi ülkem olan Türkiye’de değerlendirmenin daha doğru olacağını düşündüm. Dünyaca ünlü perakende firmasının, Türkiye proje ve tasarım müdürlüğünü üstlendim. 4 yıl boyunca farklı noktalar da 200’ü aşkın bir çoğu tasarım ödüllü mağazaları hayata geçirdim.

Bu keyifli ve uzun yolculuğun ardından ‘Hayallerinizin peşinden gidin’ mottomu hayata geçirip kendi firmam olan Melinteriors’ı 2017 yılında kurdum. Bu kısa sürede Türkiye’den Suudi Arabistan’a, SuudiArabistan’dan Kanada’ya uzanan sayısız projeye üstlendik ve gerçekleştirdik.

Kanada’da 230, Türkiye’de 120 ve Suudi Arabistan’da 5 mekana hayat verdim. Bunlar arasında konut, ofis, kafe, restoran ve showroomlar yeralmakta. 10 metrekareden 10 bin metrekareye kadar farklı mekanlar tasarladık. Benim için metrekareden çok onun ne kadar verimli, çeşitli ve akıllıca çözümlendiği önemli. Kanada’da dünyaca ünlü kahve zinciri olan Starbucks’ta perakendeciliğin önemini ve detaylarını öğrendim. Bugün bu deneyim ve tecrübemizi kendi kahve zincirimizi açarak taçlandıracağız. Kanada’da Toronto, Montreal, Ottawa, Winnipeg, Edmonton, Calgary ve Quebec şehirlerinde her bölgenin dokusuna ve alışkanlıklarına uygun mekanlar tasarladım. Bu birikim ve deneyimi Türkiye’deki mağazalara uyarladım. 4 yıl içerisinde 200’e yaklaşan mağaza sayısı 400’e çıktı. Suudi Arabistan’ın en meşhur restoran zinciri olan 5.000 metrekarelik ‘Sultan’s’ I bir Türk kadını olarak tasarlamamız ve yapmamız tam bir başarı öyküsüydü. Tüm zorlu şartlara rağmen kısa sürede Cidde ve Riyadh’da 5 tane restoran inşaatını başarıyla tamamladık.

Projelerimizi en çok sanattan; tarihin tozundan, müzelerin mistikliğinden, doğanın güzelliğinden ilham alarak, Botanik Rönesans akımıyla şekillenen zamansız mekanlar tasarlamaya devam edeceğim.